DOŁĄCZ DO NAS!!

włącz . Opublikowano w Przydatne

Nie jesteś członkiem związku zawodowego?

To duży błąd!

 

DEKLARACJA (PDF) lub DEKLARACJA (doc)

Większość pracowników oprócz tego, że słyszeli o istnieniu związku zawodowego, to nie wiele wie na jego temat. Często związki zawodowe przedstawiane są negatywnie, jako coś niepotrzebnego, lub wręcz szkodliwego. Pracodawcom jest to bardzo na rękę, by pracownicy byli negatywnie nastawieni do związków zawodowych a uzwiązkowienie było bardzo niskie lub nawet żadne.

Na tle innych państw UE uzwiązkowienie w Polsce wygląda słabo. Spójrz na poniższy wykres uzwiązkowienia, potem sprawdź jak wygląda praca i wynagrodzenie w poszczególnych państwach UE, a jak w Polsce? Nasuwają Ci się jakieś wnioski?

Uzwiązkowienie w UE

 

Wyjątkiem jest jedynie Francja, w której związki są mało liczne, lecz bardzo wpływowe.

Osoby uważające związek zawodowy za twór niepotrzebny, który w niczym nie pomoże, najwyraźniej posiada słabą wiedzę, coś, gdzieś kiedyś słyszeli, ale nigdy nie zweryfikowali. Zapoznaj się z historią związków zawodowych, sięgnij po wiedzę, z pewnością zmienisz zdanie.

Zastanawiasz się czasem, dlaczego tak dawno nie było podwyżek wynagrodzeń w firmie? A jeśli nawet to otrzymali ją nieliczni i znacznie poniżej oczekiwań… Dlaczego nie dostajesz nagród, mimo tego, że dajesz z siebie wszystko? Dlaczego ciągle nie masz premii?

Dlaczego czujesz się tak niesprawiedliwie traktowany(a) i niedoceniany(a) w firmie?

 

Czy możesz coś zrobić, by to zmienić?

Większość z Was nie wie, że pracodawca nigdy nie będzie się liczył z pracownikami, jeśli będzie miał nad nimi pełnię władzy. Jeśli tego jeszcze nie rozumiesz, lub Cię to nie przekonuje, to czytaj dalej.

Samo istnienie związku zawodowego, to już połowa sukcesu, jednak tylko z odpowiednią ilością członków związek może stać się rozpędzonym uzbrojonym czołgiem, którego pracodawca nie zatrzyma i będzie czuł respekt.

Niestety im jest więcej drobnych organizacji związkowych, tym trudniej jest dojść do porozumienia i cokolwiek wynegocjować z pracodawcą. Pracodawcy zazwyczaj liczą się z największą organizacją związkową, drobne związki wykorzystują na swoją korzyść poprzez wywoływanie sztucznych nieporozumień prowadzących do błędów negocjacyjnych. 

50% siły związku stanowi przewodniczący, który musi być wytrawnym i doświadczonym strategiem i negocjatorem. Drugie 50% siły tkwi w ilości i powszechności zwiazków.  W naszej prócz historycznie nazwiększego jest kilka drobnych związków i nie najlepszych negocjatorów.

Ogromną siłą naszego związku MZZPZU jest nasz obecny przewodniczący Krzysztof Ziemniewski, człowiek z ogromną charyzmą, dobry i doświadczony strateg. Każdy pracownik powinien autentyczne zobaczyć na własne oczy i usłyszeć na własne uszy przebieg takich negocjacji

Autentycznie istnieje jasne, mocne światło na końcu ciemnego tunelu do polepszenia warunków pracy i znaczących podwyżek wynagrodzeń, ale jedyną do tego drogą jest zwiększenie naszej liczebności i zjednoczenie się. Jesteśmy jedną z największych organizacji, jednak wciąż potrzebujemy Waszej pomocy, by móc Wam jeszcze skteczniej pomagać musimy jednak stać sie organizacją reprezentatywną - ale to już Wasze zadaie..

Uwierzcie, że tylko zwiększenie naszej liczebności spowoduje, że pracodawca będzie traktować wszystkich pracowników z respektem. I Pracodawca doskonale o tym wie. 

Czy nie zastanawia Was fenomen górników czy pielęgniarek?

Czy nie zastanawia Was że tylko tam gdzie są silne związki zawodowe poziom wynagrodzenia siest największy?

Czy przypomiacie sobie z historii że podział i rozdrobnienie jest najłatwiejszym narzędziem zarządzania?

Czy jesteście świadomymi swoich praw pracownikami - ale nie macie odwagi upominać sie o swoje?

Jeśli odpowiedziałaś(eś) twierdząco to już jesteś związkowcem i nie wstydź się tego 

Stwórzmy jeden zjednoczony silny związek, tylko wówczas każdy odczuje powiew wiatru dobrych zmian! 

Będziemy na wygranej pozycji, ale tylko dzięki Tobie i każdemu, kto do nas przystąpi.

Proszę nie zastanawiaj się ani chwili. Bez Ciebie nic dobrego się w tej firmie nie zadzieje, na święta dostaniesz, co najwyżej dobre życzenia a nagroda za dobrą ciężką pracę jak zwykle Cię ominie…

 

Będziemy Cię na bieżąco informować o aktualnych wydarzeniach za pomocą naszego newsletteru, oraz na portalu www.mzzpzu.org

 

Jak zostać członkiem MZZPZU?

 

Aby zostać członkiem MZZ Pracowników Grupy PZU należy:
- pobrać deklarację
(deklaracja PDF  lub deklaracja doc )

Po pobraniu należy te dokumenty wydrukować oraz czytelnie wypełnić i podpisać, oraz doręczyć do siedziby MZZPZU tj.:

Międzyzakładowy Związek Zawodowy
Pracowników Grupy PZU.
ul. Ozimska 5
45-057 Opole

 

Automatycznie zostaniesz objęty ochroną prawną przez CDO24 nie tylko w sprawach związanych z pracą. Jest to sprawdzona i przetestowana ochrona.

 Dokumenty możesz pobrać tutaj:

·         DEKLARACJA (PDF) lub DEKLARACJA (doc)

 

Jeśli masz problem z pobraniem dokumentów kliknij prawym przyciskiem myszy w powyższe linki oraz wybierz "zapisz jako" lub napisz wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokument można też dostarczyć mailowo, pocztą, osobiście do siedziby związku lub przez naszych mężów zaufania 

 

 

Kilka podstawowych informacji i definicji:

 

Czym jest związek zawodowy?

Związek zawodowy to organizacja reprezentująca interesy pracowników.
Podstawowym zadaniem związków zawodowych jest obrona interesów zatrudnionych, oraz działanie na rzecz poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej.
Związki zawodowe są całkowicie niezależne od rządu i pracodawców, oraz zarządzane są przez i dla swoich członków.

 

Związki prowadzą kampanię na dwóch frontach: 

1) W zakładach pracy – negocjują z pracodawcami kwestie takie jak płace, urlopy, wypłaty chorobowego, godziny pracy oraz bezpieczeństwo i higienę pracy.

2) Na arenie społecznej – prowadzą kampanie na rzecz poprawy stopy życiowej wszystkich ludzi pracujących. Kampanie te często prowadzą do zmian w ustawodawstwie czy polityce rządowej.

Pamiętaj, że masz pełne prawo być w związku zawodowym a nawet obowiązek wobec swoich koleżanek, kolegów i samego siebie

 

  • Pojedynczej jednostce nie łatwo jest walczyć o swoje prawa oraz godne i sprawiedliwe traktowanie.

 

  • Pojedyncza jednostka często nie ma odwagi walczyć o swoje i nawet nie próbuje.

 

  • Pojedyncza jednostka może być jak "mała cicha myszka niemająca szans w starciu z ogromnym głodnym lwem"

 

Ale razem i tylko razem możemy osiągnąć bardzo wiele, by godnie pracować, być godnie wynagradzanym, docenianym i traktowanym sprawiedliwie,  by praca była sprawiedliwie rozdzielana i sprawiedliwie oceniana,  oraz by godnie żyć a życie nie było tylko pracą a praca życiem.

 

Jeszcze raz przeczytaj i zapamiętaj:

Tylko zwiększenie naszej liczebności spowoduje, że pracodawca będzie traktować wszystkich pracowników z respektem. I Pracodawca doskonale o tym wie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież