Dzień dziecka w Energylandii

włącz . Opublikowano w z życia MZZPZU

energylandiaJuż niedługo wyjątkowy dzień, dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci, te najmłodsze i te starsze – Międzynarodowy Dzień Dziecka.

To dla nich, oraz rodzin pracowników grupy PZU nasza organizacja MZZPZU organizuje wielką wyprawę do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze w dniu 17 czerwca 2017 r.

Tego typu atrakcja będzie dla nas samych ale przede wszystkim dla naszych pociech o wiele cenniejsza, niż najlepsza zabawka, a wrażenia podczas pobytu w parku rozrywki będziemy wspominać przez długie miesiące.

Po ukazaniu się informacji w naszym newsletterze zgłosiło się mnóstwo chętnych osób. Zgłoszenia zbieramy do końca maja, a w razie potrzeby dłużej na dedykowanym do tego adresie email podanym w naszym newsletterze.

Wierzymy, że ten dzień przyniesie wiele radości i zabawy a sami odkładając na bok codzienne troski  i problemy przez chwilę poczujemy się beztrosko jak dzieci.

Galeria

energylancia galeria

Układ zbiorowy pracy – to ma być dokument dla pracowników i przez nich stworzony

włącz . Opublikowano w z życia MZZPZU

Grupa Konsultacyjna – jesteśmy otwarci na każdy głos

Koleżanki i Koledzy

W dniach 21-24 marca odbędzie się pierwsza tura rozmów między Związkami Zawodowymi działającymi w Grupie PZU a pracodawcą dotycząca negocjacji Układu Zbiorowego Pracy. W związku z faktem, iż dokument powyższy stanowi podstawowe wewnątrzzakładowe źródło prawa pracy, jest bardzo istotne aby zawierał w sobie wszystkie regulacje zabezpieczające i chroniące interesy pracownicze ponad to, co jest uregulowane przepisami pozazakładowymi.

Związek Zawodowy Pracowników Grupy PZU chcąc wykorzystać doświadczenie i wiedzę swoich członków postanowił powołać do życia Grupę Konsultacyjną do której zapraszamy  wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w sposób aktywny w proces konsultacji dokumentów wpływających do naszego Związku. Opinie grupy będą stanowiły istotną podstawę do stanowiska prezentowanego przez całą organizację związkową.  

Udostępniając tę formę komunikacji podkreślamy, iż zależy nam aby proces dialogu między ZZ a pracownikami, który udało nam się wypracować w dotychczasowej formule, rozszerzyć o obszary i miejsca w których jako Związku Zawodowego nas jeszcze nie ma.

Nikt nie ma monopolu na wiedzę, ale możemy być jako pracownicy silni jeśli ze sobą rozmawiamy i wymieniamy doświadczenia. Chcemy aby każdy miał prawo wypowiedzieć się w kwestiach w których zna się najlepiej, przez co jako organizacja możemy być skuteczniejsi w kontaktach z pracodawcą.    

Jeśli więc:

- jesteś pracownikiem którejkolwiek ze spółek Grupy PZU

- nie boisz się być sobą i jasno potrafisz artykułować swoje zdanie

- nie patrzysz obojętnie na swoje środowisko pracy

- znasz kodeks pracy

Zapraszamy!

Będziesz włączony w grupę konsultacyjną z którą będziemy w ramach Związku Zawodowego pracować przy wszystkim co przelewa się przez naszą organizację.

Swoje zgłoszenia lub ewentualne pytania proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mam nadzieję, że świetna grupa osób z którymi mam już dziś przyjemność pracować powiększy się, bo zaczynając prace nad Układem Zbiorowym Pracy chcę aby jak największa grupa pracowników włączyła się w proces mając poczucie, że przyczynili się do stworzenia neszej małej zakładowej konstytucji, z której uregulowań korzystać będą wszyscy pracownicy naszej firmy. 

 

Krzysztof Ziemniewski

Przewodniczący Zarządu

MZZ PG PZU 

Przekazanie akcji PZU do TF "SILESIA" - co to oznacza dla PZU oraz Pracowników?

włącz . Opublikowano w z życia MZZPZU

W związku z upublicznieniem przez Ministra Skarbu Państwa informacji o zamiarze przekazania części akcji PZU należących do IMG_1188.jpgSkarbu Państwa podmiotowi o nazwie Towarzystwo Finansowe "SILESIA", Związki Zawodowe podjęły intensywną próbę wyjaśnienia wpływu powyższej decyzji, na sytuację PZU. Nie ukrywając obaw związanych z zaangażowaniem się PZU w restrukturyzację Kompanii Węglowej, Przewodniczący ZZ uczestniczył w Sejmie w spotkaniach z Posłami Komisji Skarbu. Równocześnie zwróciliśmy sie pisemnie do  do Ministra Skarbu z prośą o spotkanie i wyjaśnienie nurtujących Związki Zawodowe kwestii dotyczących planów Skarbu Państwa względem PZU.

Ponieważ kwestię powyższą uważamy za bardzo istotną z punktu widzenia całej GRUPY PZU, ale również mogącą mieć pośredni związek na sytuację pracowników naszej Spółki, zamierzamy dogłębnie wyjaśnić wszystkie aspekty decyzji Skarbu Państwa i z pewnością po ich uzyskaniu będziemy informowali pracowników jakich dokonano ustaleń.   

Wywiad tygodnia

włącz . Opublikowano w z życia MZZPZU

Niepewność, brak stabilności, nieczytelność w systemie wynagradzania, co tak naprawdę trapi naszych pracowników? O tym i wielu jeszcze innych kwestiach rozmowa Marzeny Kuliczkowskiej - pracownika CBO w Opolu z Krzysztofem Ziemniewskim Przewodniczącym MZZ Pracowników Grupy PZU z siedzibą w Opolu.

MK. Panie Przewodniczący, jak Pana zdaniem obecne zmiany w PZU, mając na uwadze trwającą od kilku lat restrukturyzację i wszelkie procesy na linii Pracodawca – Pracownicy, są wg Pana odbierane przez pracowników?

KZ. Dziękuję za to pytanie, gdyż jest ono niezmiernie ważne. Jednak odpowiedź na nie jest niemożliwa bez dogłębnej analizy. Trzeba zacząć od tego, iż proces zmian zapoczątkowany bodajże w 2008 r. najbardziej dotknął właśnie pracowników. Dziś w głównej mierze to oni odczuwają niepewność, brak stabilności i zwyczajną ludzką złość, jeśli chodzi o np. brak czytelności w systemie wynagradzania. Jako ZZ z perspektywy czasu widzimy, iż pewne działania związane ze zmianą struktury organizacyjnej PZU były niezbędne w celu poprawy np. efektywności pracy i te oceniamy pozytywnie, jednakże z wieloma zmianami do dziś się nie zgadzamy i jak wielu pracowników nie akceptujemy przyjętych rozwiązań.

Centrum Nauki Kopernik - zdjęcia z wyjazdu

włącz . Opublikowano w z życia MZZPZU

W dniach 26-27.10.2013 r. oraz 9-10.11.2013 r. odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczestnikami byli nie tylko członkowie MZZPZU, ale również wszyscy pracownicy grupy PZU, którzy wyrazili chęć wyjazdu, a także ich "małe pociechy". Każdy mógł samodzielnie poeksperymentować, oraz rozwikłać dręczące go pytania naukowe. Nie zabrakło nawet czasu, by odwiedzić Warszawską Starówkę.

Zdjcia CNK