Fundusz Emerytalny Pracowników Grupy PZU

włącz . Opublikowano w Przydatne

PPE

Jesteś w Pracowniczym Programie Emerytalnym (PPE) ?

Jeśli nie, to nie czekaj dłużej - Pracodawca finansuje składkę w wysokości 7 % Twojego wynagrodzenia!

W grupie PZU SA funkcjonuje z powodzeniem Pracowniczy Program Emerytalny dla którego utworzona została specjalna jednostka uczestnictwa w ramach TFI PZU.

Fundusz Emetytalny Pracowników Grupy PZU fnkcjonuje już od 2006r. i powstał w ramach porozumienia zawartego między Związkami Zawodowymi a Zarządamu Spółek Grupy PZU.

Pracowniczy Fundusz Emerytalny jest formą Pracowniczego Programu Emerytalnego, w którym składkę podstawową finansuje pracodawca.

Tutaj po zalogowaniu każdy pracownik może sprawdzić stan własnych środków. 

Jeśli jeszcze nie podpisałeś stosownej umowy - nie czekaj dłużej - zgłoś się do nas pomożemy aby pracodawca odprowadzał dodatkowe 7% Twojego wynagrodzenia na przyszłą emeryturę z której bedziesz mógł korzystać już po ukończeniu 60 lat. 

Po upływie 3 miesięcy pracy w Grupie PZU Pracownicy mają możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Programach Emerytalnych (PPE) prowadzonych dla spółek, w których są zatrudnieni.
PPE to dodatkowa forma zabezpieczenia emerytalnego. Rachunek w PPE zasilany jest przez Pracodawcę, który finansuje składkę podstawową w wysokości 7 % wynagrodzenia Pracownika.
Z wynagrodzenia bieżącego Pracownika potrącany jest jedynie podatek dochodowy od osób fizycznych od wartości sfinansowanej przez pracodawcę składki, a cała składka podstawowa trafia do PPE na indywidualny rachunek pracownika. Ponadto, obok składki podstawowej, każdy Pracownik może dobrowolnie zadeklarować opłacanie składki dodatkowej.

Pracownicy Grupy PZU mają możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Programach Emerytalnych (PPE) prowadzonych dla spółek w których są zatrudnieni.PPE to dodatkowa forma zabezpieczenia emerytalnego. Rachunek w PPE zasilany jest przez Pracodawcę, który finansuje składkę podstawową w wysokości 7 % wynagrodzenia Pracownika. Z wynagrodzenia bieżącego Pracownika potrącany jest jedynie podatek dochodowy od osób fizycznych od wartości sfinansowanej przez pracodawcę składki, a cała składka podstawowa trafia do PPE na indywidualny rachunek pracownika. Ponadto, obok składki podstawowej, każdy Pracownik może dobrowolnie zadeklarować opłacanie składki dodatkowej.

Prawo do otrzymania świadczenia powstałego z gromadzenia składek Uczestnik PPE uzyskuje w wieku 60 lat lub po ukończeniu 55 lat i jednoczesnym uzyskaniu wcześniejszych uprawnień emerytalnych. Środki nie przepadają, gdyż podlegają dziedziczeniu według dyspozycji uczestnika lub na zasadach ogólnych.
W przypadku zmiany pracodawcy Uczestnik PPE może, ale nie musi, przenieść zgromadzone środki na prowadzony tam PPE lub na IKE. Jeżeli środki pozostaną w PPE prowadzonym w PZU, są one nadal inwestowane i pomnażane jak środki innych uczestników, a wypłaty, po uzyskaniu prawa do świadczenia z PPE, można dokonać składając dyspozycję za pośrednictwem byłego pracodawcy.

Pracownicy zatrudnieni w kilku Spółkach mogą stać się uczestnikami PPE w każdej ze spółek dla której prowadzone jest PPE.

Informacje ogólne dotyczące Pracowniczego Programu Emerytalnego mogą uzyskać Państwo u Pracodawcy:

  • Bedołek Justyna Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Szopieraj Edyta Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub w TFI pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., infolinia: (22) 582 28 99.

Deklaracje w wersji papierowej proszę przesłać na adres:

Centrum Operacji Pracowniczych
ul. Sikorskiego 35
64-920 Piła

Do pobrania:

 

Komentarze   

0 #1 FirstNoemi 2017-11-23 12:20
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional cash every
month because you've got hi quality content. If you want to know how to make extra $$$,
search for: Boorfe's tips best adsense alternative
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież