Fundusz Emerytalny Pracowników Grupy PZU

włącz . Opublikowano w Przydatne

PPE

Jesteś w Pracowniczym Programie Emerytalnym (PPE) ?

Jeśli nie, to nie czekaj dłużej - Pracodawca finansuje składkę w wysokości 7 % Twojego wynagrodzenia!

W grupie PZU SA funkcjonuje z powodzeniem Pracowniczy Program Emerytalny dla którego utworzona została specjalna jednostka uczestnictwa w ramach TFI PZU.

Fundusz Emetytalny Pracowników Grupy PZU fnkcjonuje już od 2006r. i powstał w ramach porozumienia zawartego między Związkami Zawodowymi a Zarządamu Spółek Grupy PZU.

Pracowniczy Fundusz Emerytalny jest formą Pracowniczego Programu Emerytalnego, w którym składkę podstawową finansuje pracodawca.

Tutaj po zalogowaniu każdy pracownik może sprawdzić stan własnych środków. 

Jeśli jeszcze nie podpisałeś stosownej umowy - nie czekaj dłużej - zgłoś się do nas pomożemy aby pracodawca odprowadzał dodatkowe 7% Twojego wynagrodzenia na przyszłą emeryturę z której bedziesz mógł korzystać już po ukończeniu 60 lat. 

Po upływie 3 miesięcy pracy w Grupie PZU Pracownicy mają możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Programach Emerytalnych (PPE) prowadzonych dla spółek, w których są zatrudnieni.
PPE to dodatkowa forma zabezpieczenia emerytalnego. Rachunek w PPE zasilany jest przez Pracodawcę, który finansuje składkę podstawową w wysokości 7 % wynagrodzenia Pracownika.
Z wynagrodzenia bieżącego Pracownika potrącany jest jedynie podatek dochodowy od osób fizycznych od wartości sfinansowanej przez pracodawcę składki, a cała składka podstawowa trafia do PPE na indywidualny rachunek pracownika. Ponadto, obok składki podstawowej, każdy Pracownik może dobrowolnie zadeklarować opłacanie składki dodatkowej.

Pracownicy Grupy PZU mają możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Programach Emerytalnych (PPE) prowadzonych dla spółek w których są zatrudnieni.PPE to dodatkowa forma zabezpieczenia emerytalnego. Rachunek w PPE zasilany jest przez Pracodawcę, który finansuje składkę podstawową w wysokości 7 % wynagrodzenia Pracownika. Z wynagrodzenia bieżącego Pracownika potrącany jest jedynie podatek dochodowy od osób fizycznych od wartości sfinansowanej przez pracodawcę składki, a cała składka podstawowa trafia do PPE na indywidualny rachunek pracownika. Ponadto, obok składki podstawowej, każdy Pracownik może dobrowolnie zadeklarować opłacanie składki dodatkowej.

Prawo do otrzymania świadczenia powstałego z gromadzenia składek Uczestnik PPE uzyskuje w wieku 60 lat lub po ukończeniu 55 lat i jednoczesnym uzyskaniu wcześniejszych uprawnień emerytalnych. Środki nie przepadają, gdyż podlegają dziedziczeniu według dyspozycji uczestnika lub na zasadach ogólnych.
W przypadku zmiany pracodawcy Uczestnik PPE może, ale nie musi, przenieść zgromadzone środki na prowadzony tam PPE lub na IKE. Jeżeli środki pozostaną w PPE prowadzonym w PZU, są one nadal inwestowane i pomnażane jak środki innych uczestników, a wypłaty, po uzyskaniu prawa do świadczenia z PPE, można dokonać składając dyspozycję za pośrednictwem byłego pracodawcy.

Pracownicy zatrudnieni w kilku Spółkach mogą stać się uczestnikami PPE w każdej ze spółek dla której prowadzone jest PPE.

Informacje ogólne dotyczące Pracowniczego Programu Emerytalnego mogą uzyskać Państwo u Pracodawcy:

  • Bedołek Justyna Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Szopieraj Edyta Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub w TFI pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., infolinia: (22) 582 28 99.

Deklaracje w wersji papierowej proszę przesłać na adres:

Centrum Operacji Pracowniczych
ul. Sikorskiego 35
64-920 Piła

Do pobrania:

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież